امداد خودرو تویوتا و لکسوس بصورت شبانه روزی | با ما تماس بگیرید : +982188507415
 چطور از شر بوی بد خودرو خلاص شویم؟

چطور از شر بوی بد خودرو خلاص شویم؟

چطور از شر بوی بد خودرو خلاص شویم؟

پاکیزگی خودرو باعث شادابی سرنشینان شده و سفر را لذت بخش تر خواهد کرد بنابراین پاکیزگی خودروها به علت استفاده روزانه از آنها بسیار با اهمیت است.اگر خودروی شما بوی نامطبوع و آزار دهنده ای را به خود گرفته به طوری که سوار شدن بر خودرو را تبدیل به یک عذاب می کند ابتدا باید علت این بو را بیابید و سپس برای از بین بردن آن اقدام کنید .

برای رفع بوی نامطبوع درون خودرو راههای زیادی وجود دارد که در این بخش از نکات مربوط به دانستنی های خودرو در تویوتا 724 بهترین راهکارهای از بین بردن بوی بد خودرو را بررسی می کنیم.

بوی بد خودرو را چگونه از بین ببریم؟

راه خلاصی از بوی بد و نامطبوع خودرو:

1.نخستین راه برای رفع بوهای نامطبوع خودرو استفاده از جوش شیرین است. بدین صورت که کمی جوش شیرین روی صندلی می ریزید و آن را همه جا پخش می کنید سپس بعد از چند دقیقه آن را جارو می کنید . این روش باعث رفع بوی نامطبوع می شود.

ادامه مطلب
مراقبت از لاستیک در روزهای گرم تابستان

2. راه حل دیگر برای خلاصی از دست بوهای نامطبوع استفاده از ذغال چوب است که توانایی بالایی در جذب بوهای نامطبوع خودرو به خود دارد. اگر خودرویتان بوی بدی می دهد یک تکه از این ذغال را برای چند روز در خودرو قرار دهید تا متوجه خاصیت جادویی آن شوید.

برطرف کردن بوی بد خودرو با زغال چوب

رفع بوی بد خودرو با مواد طبیعی

3. وانیل و قهوه از مواردی هستند که می توانند بوی بد خودرو را از بین ببرند پس اگر خودرویتان بدبو است مقداری قهوه و یا وانیل درون آن قرار دهید تا بوی بد آن را بگیرد و ماشین شما را خوشبو کند.

4. برای جلوگیری از بوی بد ، خودروی خود را مرتبا جارو بکشید و تکه های مواد غذایی بر روی صندلی یا کف پوش خودرو را جارو و تمیز کنید . زباله های خودرو را درون یک پلاستیک مخصوص بریزید و آن را بیرون از خودرو بگذارید.

علت بوی بد خودرو چیست؟

خلاصی از بوی بد و خوشبو کردن خودرو

5.برخی بوهای نامطبوع خودرو به علت ریخته شدن غذا و خوراکی در خودرو شماست. با استفاده از شامپو یا مواد پاک کننده ، مواد ریخته شده بر روی کف پوش یا صندلی را پاک کنید .

در فروشگاه های لوازم خودرو شامپوهای مخصوص صندلی و کفپوش وجود دارد می توانید از آنها استفاده کنید.

شامپوی مخصوص برای رفع بوی بد خودرو

راه نجات از بوی بد خودرو چیست؟

6.از موارد آزار دهنده دیگری که غالبا در خودروها وجود دارد ، بوی کهنگی است. بوی کهنگی بیشتر در زمان روشن کردن بخاری یا کولر خودرو به مشام میرسد و دلیل آن ، به وجود آمدن کثیفی و کپک در لوله های انتقال هوا به کابین می باشد.

ادامه مطلب
اصول مهم رانندگی ایمن و مطمئن در هوای بادی

برای برطرف کردن بوی رطوبت باید بخاری یا کولر را خاموش کرد و فن را با سرعت بالا روشن کنید. این بو بعد از پیمودن چند کیلومتر از بین خواهد رفت.

7.یکی دیگر از عوامل ایجاد بوی بد در ماشین رطوبت است که به علت موکت یا کف پوش خیس که بر اثر گذاشتن کفش خیس یا ریختن مواد غذایی،ایجاد می گردد.

برای خشک کردن رطوبت موکت یا کف پوش خیس داخل خودرویتان از سشوار استفاده کنید و یا کف پوش و موکت خیس داخل خودرو را برای خشک شدن در هوای آزاد قرار دهید.

چطور از شر بوی بد خودرو خلاص شویم؟

راه های از بین بردن بوی بد خودرو

بهترین روش برای رفع بوی بد خودرو

8.اگر مرتب داخل ماشین سیگار بکشید بوی سیگار همیشه داخل ماشین ماندگار می شود ، بهتر است این کار را بیرون از ماشین انجام دهید.

اما اگر ماشینتان همچنان بوی سیگار می داد ، آب و سرکه را به نسبت مساوی ترکیب کنید و دستمال تمیزی را به مخلوط آب و سرکه آغشته کرده و سطوح داخل خودرو را با آن تمیز کنید. همچنین داخل دریچه های بخاری را هم مقداری بوگیر خودرو بزنید. 

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *