امداد خودرو تویوتا و لکسوس بصورت شبانه روزی | با ما تماس بگیرید : +982188507415
 معرفی تویوتا GR کرولا ویرایش موریزو

معرفی تویوتا GR کرولا ویرایش موریزو

تویوتا نسخه ویژه‌ای از GR کرولا را با پسوند Morizo معرفی کرده است. این لقبی است که آیکو تویوتا رییس تویوتا شخصاً ابداع کرده است. تویودا پشت فرمان خودروهای مسابقه‌ای شرکت از این اصطلاح استفاده می‌کند.

”GR کرولا موریزو برای برآورده کردن نظرات شخصی آکیو تویودا طراحی شده است، تا در قالب یک هاچ‌بک جذاب بتواند مسیر درخشان خود را ادامه دهد. “

تیپ موریزو روی دو تیپ GR کرولا شامل Core Grade و Circuit Edition با سقف 200 دستگاه در سرتاسر دنیا عرضه می‌شود. آنچه تویوتا می‌گوید شامل ارتقای فنی و افزایش قابلیت‌های رفاهی روی آنهاست. تویوتا می‌گوید GR کرولا موریزو برای برآورده کردن نظرات شخصی آکیو تویودا طراحی شده تا در قالب یک هاچ‌بک جذاب (Hot Hatch) بتواند مسیر درخشان خود را ادامه دهد.

روی این خودرو رنگ‌های سفارشی مرواریدی Wind-chill و طوسی مات قرار خواهد گرفت. این تویوتا با یک پیشرانه 1.6 لیتری توربوشارژ 3 سیلندر عرضه می‌شود، پیشرانه‌ای با قدرت باورنکردنی 300 اسب‌بخار.

خبر خوب این است که تیپ موریزو تنها نسخه‌‌ای است که توانسته گشتاور 400 نیوتن‌متری را فراهم کند. این افزایش گشتاور به این معنی است که وزن آن حدود 45 کیلوگرم کمتر از مدل استاندارد شده است.

معرفی تویوتا GR کرولا ویرایش موریزو

معرفی تویوتا GR کرولا ویرایش موریزو

صرفه‌جویی در بخش وزن شامل حذف صندلی‌های عقب، بلندگوهای روی در، شیشه عقب، تیغه و موتور برقی برف پاک‌کن است. رینگ‌های 18 اینچی آن نیز با تایرهای میشلن پایلوت اسپرت کاپ 2 پوشانده شده است. سایر اجزای سبک‌وزن کرولا نسخه موریزو، سقف فیبر کربنی و کاپوت آلومینیومی است.

تویوتا هم‌چنین می‌گوید روی گیربکس 6 سرعته دستی آن نیز تغییراتی ایجاد کرده تا GR جدید شتاب بهتری را تجربه کند. البته هنوز تویوتا اطلاعات بیشتر را منتشر نکرده است.

ادامه مطلب
مدیرعامل تویوتا؛ مرد سال صنعت خودرو

مترجم : نیما حدادی

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *