امداد خودرو تویوتا و لکسوس بصورت شبانه روزی | با ما تماس بگیرید : +982188507415
 مراقبت از باتری خودرو در گرمای تابستان

مراقبت از باتری خودرو در گرمای تابستان

مراقبت از باتری خودرو در گرمای تابستان

تعداد زیادی از راننده ها هستند که در فصل تابستان به باطری ماشین خود توجه نمی کنند . بسیاری از آن ها تنها زمانی متوجه باطری ماشین می شوند که ناگهان در یک صبح سرد زمستان با روشن شدن ماشین مواجه می گردند.

بعضی از راننده ها هستند که بیشتر به ماشین فکر می کنند و از این قضیه جلوگیری می کنند و در اواخر پاییز ، ماشین را برای زمستان آماده می کنند . به این منظور که نصب باطری را داخل ماشین چک می کنند تا مطمئن شوند که دچار یخ زدگی نخواهد شد . البته تعداد این راننده ها بسیار کم است. با تیم 724 همراه باشید.

چرا باید از باطری ماشین در فصل تابستان هم مراقبت کرد ؟

همه راننده ها می دانند که دمای هوای پایین ، به این معناست که ماشین به شارژ بیشتر نیاز دارد . زمستان به معنای هوای بدتر می باشد اما همه اکسسوری ها به گونه ای طراحی شده اند که به شما اجازه می دهد تا هنگام تاریکی و سرما و روزهای بارانی و برفی نیز رانندگی کنید اما هنوز هم باید در مورد زمستان با دقت بیشتری رفتار کنید . بسیاری از راننده ها به این موضوع توجه می کنند که احتمال خراب شدن باتری در فصل زمستان بالاست اما در تابستان توجهی به این قضیه ندارند.

ادامه مطلب
از علل تا راه حل جوش آوردن موتور ماشین در تابستان

سفر های تابستانی و تعطیلات به معنای استفاده از ماشین در کیلومتر های بالا می باشد . در نتیجه تجهیزات بیشتری مثل جی پی اس ، کولر ، تبلت و تلفن همراه به ماشین شما وصل است . در حقیقت تابستان بیشتر از زمستان از باتری استفاده می کنید.

رانندگی زیاد مشکلی برای باطری ایجاد نمی کند . زمانی که به مقصد می رسید ، به احتمال خیلی زیاد ماشین را در یک مکان دیگر به مدت 6 روز پارک می کنید . زمانی که برمی گردید ، ممکن است متوجه این شوید که ماشین شما به طور کل روشن نمی شود.

مراقبت از باتری خودرو در گرمای تابستان

چرا چنین اتفاقی رخ می دهد ؟

زمانی که دما به 30 درجه سلسیوس می رسد ، باطری ماشین وارد کار می شود تا به دمای 20 درجه سانتیگراد برساند که بهترین دما برای عملکرد خودرو است . این مدت زمان تا جایی ادامه پیدا می کند که دمای ماشین تا چند درجه کاهش پیدا می کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که باتری ماشین هم در فصل زمستان و هم در فصل تابستان درگیر است و دمای گرم و بالا اصلا بهتر از دمای سرد نیست.

حتی اگر در داخل منزل هم شارژر باطری ندارید ، می توانید از همسایه کمک بگیرید اما انجام این کار بسیار سخت می باشد . بدترین حالت این است که در وسط جاده این اتفاق برای شما بیفتد . البته می توانید از مکانیک های همراه و جاده ای کمک بگیرید.

چگونه از باتری ماشین در فصل تابستان مراقبت کنیم ؟

ادامه مطلب
مضرات خطرناک روشن کردن کولر خودرو بلافاصله پس از سوار شدن

همانطور که در بخش دانستنی های خودرو در تیم 724 گفته ایم باید به یاد داشته باشد که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است . قبل از این که یک سفر طولانی را آغاز کنید ، حتماً باید ماشین را به یک مکان تخصصی ببرید و آزمایش کنید تا باطری به اندازه کامل شارژ داشته باشد . ولتاژ 12.6 و 12.4 به معنای این است که باطری شما در حالت فلت قرار دارد.

باید آن را به متخصص باتری نشان دهید تا بتواند اجزای مختلف ماشین مثل کامپیوتر، رادیو ، تبلت و غیره را بررسی کند . مثل زمان هایی که موتور ماشین خاموش است.

قدرت باتری باید بیشتر از 50 میلی آمپر باشد . همچنین باید مطمئن شوید که باتری کاملا خشک و تمیز است و به درستی نصب شده است.

اطراف باتری باید کاملا فیکس و ثابت قرار گرفته شده باشند و روی آن ها با پوشش وازلین فاقد اسید پوشانده شده باشد.

چرا باید به متخصص مراجعه کنیم ، در حالی که بسیاری از اقدامات بالا در داخل منزل هم قابل انجام می باشد ؟

در موارد خاص ، زمانی که باتری را از ماشین خود خارج می کنید ، باید بتوانید سریع آن را جایگزین کنید تا منبع تغذیه قدرت ماشین کاملا مداوم باشد و بین آن وقفه ایجاد نشود . بعضی از ماشین ها هستند که نقطه اتصال و غیر متصل دارند . به همین علت باید تنظیمات مربوط به ماشین خود را به خوبی بدانید . در نتیجه تشخیص این موارد به عهده متخصص می باشد.

اگر باتری نیازمند نگهداری نیست اما باید سطح الکترولیت آن را باز هم مورد بررسی قرار دهید . باتری یک سطح مینیموم و ماکسیموم برای الکترولیت دارد . بنابراین باید میزان آن را در داخل باتری چک کند . باید کمی آب مقطر داخل آن بریزید . هرگز از اسید یا آب شیر استفاده نکنید.

ادامه مطلب
نکات مهم در خرید لنت ترمز

آب مقطر در دمای بالا مورد استفاده خواهد بود . همزمان که الکترولیت ها بخار می شوند ، میزان اسیدیته را افزایش می دهند . وقتی میزان اسیدیته آن بالا باشد ، باطری سولفاته خواهد شد.

برخی از نکات مهم برای افزایش عمر باطری

  • از یک باتری با کیفیت عالی استفاده کنید که برای دوام آوردن در دمای بالا طراحی شده است.
  • باتری را خنک نگه دارید :نباید اجازه دهید گرمای زیاد داخل باتری باقی بماند . سپس آن را در مکان سایه و بدون آفتاب مستقیم پارک کنید.
  • زمان رانندگی را افزایش دهید :رانندگی در فواصل کوتاه یکی از راه های از بین بردن باتری می باشد . زیرا تبدیل کننده ها نیاز دارند که در چنین زمانی باتری را بعد از مدت کوتاهی شروع به کار، دوباره خاموش کنند . این مسافت های کوتاه استارت و ترمز زیادی دارند که همه عمر باتری را از بین می برند.
  • قبل از تنظیم کردن به یاد داشته باشید که حتماً یک فست شارژر مناسب در اختیار داشته باشید :هنگام رانندگی باید به باطری توجه کنید . فقط از اکسسوری هایی استفاده کنید که به آن ها نیاز دارید . زمانی که موتور خاموش است ، اتصال هیچ چیزی را نگه ندارید.

اگر مواردی که ذکر شد را رعایت کنید ، باطری نه تنها در فصل تابستان به خوبی کار می کند ، بلکه در تمام طول سال نیز عملکرد خوبی خواهد داشت.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *