امداد خودرو تویوتا و لکسوس بصورت شبانه روزی | با ما تماس بگیرید : +982188507415
 دلیل موکت بودن کف خودرو چیه ؟

دلیل موکت بودن کف خودرو چیه ؟

دلیل موکت بودن کف خودرو چیه ؟

همه ما در دوران کودکی به یاد داریم که همیشه مادرمان به ما تذکر می داد که موکت کف خودرو را کثیف نکنیم. در واقع موکت کف خودرو برای بعضی از افراد به اندازه فرش داخل خانه اهمیت داشت. تا حدی که بعضی از آن ها کفش های خود را برای روی موکت در می آوردند . شاید با خودتان فکر کنید که منطق موکت کف خودرو چیست و چرا از آن استفاده می شود ؟

دلیل موکت بودن کف خودرو چیه ؟

نوآوری ها و رقابت های زیاد در صنعت خودرو و اتومبیل باعث شده است تصمیمات زیادی گرفته شود که از بین آن ها بهترین ها انتخاب شده اند. اگر تصمیم گرفته شده است که موکت در کف خودرو قرار گرفته شود، می توان گفت که بهترین تصمیم است. موکت از صد ها نخ بسیار ریز تشکیل شده که ممکن است از جنس ریون ، پشم یا پلاستیک باشد.

علت استفاده از موکت برای کف خودرو

این کیفیت ساختاری به معنای ایجاد تفاوت در سایز، ابعاد و زاویه ها است. چنانچه در وبسایت تیم 724 می خوانید یکی از عللی که از موکت برای کف خودرو استفاده شده، این است که موکت قابلیت این را دارد تا صدایی که از سمت موتور از کف ماشین به گوش می رسد را کاهش دهد و در نتیجه آرامش هنگام سوار شدن در خودرو حفظ می شود. موکت همچنین به عنوان یک مرطوب کننده عالی در کف خودرو عمل می کند.

نه تنها جلوی صدای زیاد را می گیرد، بلکه دما را نیز تنظیم می کند. مثلا تصور کنید که قرار است یک رانندگی طولانی در بین کوهستان ها داشته باشید که دمای بیرون 20 درجه فارنهایت است . بخاری ماشین نیز روشن است تا داخل خود را گرم نگه دارد اما اگر کف خودرو چیزی نباشد، قسمت زیادی از گرما از کف آن بیرون می زند زیرا کف خودرو از فلز است و گرما را سریع به خود جذب می کند.

ادامه مطلب
از کجا بفهمیم ماشین تسمه تایم پاره کرده ؟
دلیل موکت بودن کف خودرو چیه ؟

پس برای سفرهای طولانی، موکت کف خودرو به گرم نگه داشتن گرمای داخل آن کمک بسیار زیادی می کند. موکت کف خودرو همچنین از پروسه قدیمی شدن ماشین جلوگیری کرده و روند آن را کند می کند زیرا باعث می شود که آب، چربی و آلودگی ها روی کف اصلی خود رو که فلزی هستند، ننشیند و یک نوع عایق حفاظتی محسوب می شود .

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *