امداد خودرو تویوتا و لکسوس بصورت شبانه روزی | با ما تماس بگیرید : +982188507415
 تویوتا bZ4X کانسپت

تویوتا bZ4X کانسپت

کانسپت الکتریکی تویوتا bZ4X پیش‌نمایشی از ورود این خودروساز بزرگ به کلاس کراس اوورهای الکتریکی می‌باشد. تویوتا به دنبال تولید نسخه تولیدی این کانسپت در اواسط سال آینده بوده و قرار است آن را در ژاپن و چین روی خط تولید ببرد. متأسفانه تویوتا اشاره‌ای به جزئیات bZ4X بازار آمریکا نداشته اما گفته در آینده جزئیات بیشتری را منتشر خواهد کرد.

این خودروی مفهومی از جلوپنجره چندضلعی کوچکی در بخش پایینی سود برده اما این بخش بسته بوده و هوایی وارد بخش‌های داخلی نمی‌شود. چراغ‌های جلوی نازک نیز دارای چهار بخش LED و نوار دیلایت می‌باشند.

در بخش جانبی شاهد طراحی نسبتاً پیچیده برای bZ4X هستیم که شامل برجستگی‌های همراه خط شانه و خیزی در بخش پایینی درب است که به سمت بالای گلگیر عقب کشیده می‌شود. ستون C نیز طرح تیزی داشته و طراحی پویایی را ایجاد کرده است.

بخش پشتی bZ4X نیز طرح مشابهی را به خود گرفته و نواری به‌عنوان چراغ‌های عقب ایفای نقش می‌کند. LED های افقی هم نمایی آینده‌نگرانه به خودرو داده‌اند.

داخل کابین نیز فرمانی نصب شده که کمی پایین‌تر از پشت آمپرهای دیجیتالی به نظر می‌رسد. نمایشگر مرکزی پهن هم بالای کنسول مرکزی نصب شده و دکمه‌های سیستم تهویه مطبوع هم زیر آن قرار دارند. کنسول مرکزی محل قرارگیری کنترلر حالت‌های رانندگی، دکمه‌های مربوط به سیستم‌های کمک‌راننده و تاچ پد کنترل سیستم اطلاعات سرگرمی می‌باشد.

تویوتا اشاره‌ای به مشخصات قوای محرکه این کانسپت نداشته اما گفته که bZ4X خودرویی چهار چرخ محرک است. این خودرو حاصل همکاری با سوبارو بوده و بر پایه پلتفرم e-TNGA مخصوص خودروهای الکتریکی شکل گرفته است.

حروف bZ مخفف “ورای صفر” بوده و این عبارت شعار تویوتا برای خانواده محصولات الکتریکی آتی می‌باشد. این خودروساز قبلاً نام های bZ1X و bZ5X را ثبت تجاری کرده است. این نام ها بدون پسوند X نیز ثبت شده‌اند که احتمالاً حاکی از فقدان سیستم چهار چرخ محرک می‌باشد.

ادامه مطلب
معرفی تویوتا سوپرا نسخه رنگ سفید مات

تویوتا به دنبال تولید ۷ محصول از خانواده bZ تا سال ۲۰۲۵ بوده و علاوه بر این‌ها ۹ خودروی الکتریکی دیگر نیز تولید خواهد شد. این برند محبوب همچنین می‌خواهد تا آن زمان حدود ۷۰ درصد محصولاتش دارای قوای محرکه الکتریکی شده باشند. حتی قرار است پیکاپی الکتریکی شده نیز توسط تویوتا تولید شود.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *